Mesafeli Satış Sözleşmesi

Son güncellenme: 08/02/2024

Madde-1 Sözleşmenin Tarafları

Uğurevler Mahallesi 238.Sokak No:9/17 38020 Kocasinan Kayseri adresinde mukim Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketi ile www.bilgisayarhocam.com sitesi üyesi arasında üyenin www.bilgisayarhocam.com’da verdiği dijital onay ile yürürlüğe girmiştir.

www.bilgisayarhocam.com üyesi, sözleşme hükümlerinin tamamını okuduğunu, anladığını, onayladığını ve www.bilgisayarhocam.com adresinde yer alan “Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları” metinlerinin işbu sözleşme'nin ayrılmaz parçaları olduğunu kabul eder.


Madde-2 Tanımlar

Alıcı: www.bilgisayarhocam.com internet sitesinden ders paketi satın alan www.bilgisayarhocam.com kullanıcısı. Site: www.bilgisayarhocam.com alan adına sahip web sitesi ve bu web sitesi alan adına bağlı bulunan alt sayfalar.


Madde-3 Sözleşmenin Konusu

Bu sözleşme Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketi ile sözleşmeyi okuyup “satın al” butonuna basarak kabul eden ve site hizmetinden yararlanmak isteyen alıcı arasında aşağıda detayları açıklanan internet üzerinden izlenen eğitim hizmeti için imzalanmıştır. Alıcı işbu mesafeli satış sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra bu hizmetten yararlanabilir ve sadece bu sözleşmede geçen maddelerde belirtilmiş haklara sahiptir. Bu hizmeti ilk defa kullanmadan önce mesafeli satış sözleşmesini ve kullanım koşularının tamamını dikkatle okuyunuz. Kullanıcı bu hizmeti ilk kullanımından veya çalıştırmasından itibaren burada geçen anlaşma koşullarından haberdar kabul edilir ve bu metni okuduğu, anladığı ve buradaki koşullarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır. İş bu sözleşmeyi kabul etmekle birlikte alıcı fiil ehliyetine sahip ve 18 yaşından büyük olduğunu kabul eder. Alıcı bu sözleşmedeki maddeleri kabul etmezse www.bilgisayarhocam.com sitesindeki video derslerden faydalanamaz ve onları satın alamaz.


Madde-4 Alıcı Sorumlulukları

Site ile ilgili tüm fikri ve sınai haklar Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketine aittir. Sitedeki ders videolarının ve diğer ders içeriklerinin izinsiz olarak kullanılması, çoğaltılması, yayılması, satışa sunulması ve benzeri durumlarda ilgili kişi veya kişiler hakkında hukuki yaptırımlara başvurulacaktır. Alıcı siteden satın aldığı içeriği yalnızca kendisi kullanabilir. Alıcı ders içeriğinin hesabına tanındığı süre içerisinde içeriği görüntüleyebilir, izleyebilir ve yararlanabilir. Alıcı satın aldığı eseri çoğaltamaz, başkalarına sunamaz. Alıcı siteye e-posta adresi ve belirlediği şifre ile kaydolur. Girilen e-posta adresi sitede başka bir kullanıcı tarafından kullanılmayan ir e-posta adresi olmalıdır. Hesabın geçerli olabilmesi için alıcının e-posta adresine gönderilen onaylama mailindeki linke tıklanması gerekmektedir. Bu onayın ardından hesap kullanılmaya başlanır. Alıcı incelediği ve özelliklerini anladığı ders paketini satın almak için satın alma butonuna tıkladığında ödeme sayfasına yönlendirilir. Mesafeli satış sözleşmesi ve kullanım şartlarını anlayıp kabul ettiğini onayladıktan sonra ödeme bilgilerini girerek ödemeyi tamamlar. Eğer ödeme başarılı olursa ders paketi kullanıcının hesabına tanımlanır. Alıcı sitede sunulan hizmetin internet kaynaklı problemler nedeniyle aksaması durumunda Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketini sorumlu tutamaz. Alıcı siteye zarar verecek veya siteyi başka sitelerle davalık duruma getirecek zarar verici iş ve eylemlerde bulunmayacağını taahhüt eder. Bulunulduğu takdirde bundan doğacak zararlardan kullanıcı sorumlu olacaktır. Alıcı siteye e-posta adresini ve şifresini girerek giriş yaptıktan sonra satın almış olduğu içerikleri görüntüleyip kullanabilir. Kullanıcı almış olduğu hizmeti sadece kendi kullanabilir. Bu hizmeti başkalarının kullanımına açamaz, kiraya veremez. Alıcı işbu sözleşmede belirtilen kurallara uymadığı taktirde Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketinin siteye üyeliğini ve paket kullanımlarını sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul eder.


Madde-5 Telif Hakları

Sitede bulunan videoların,metinlerin ve sunumların bütün telif hakları Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketine aittir. Alıcı videoları, metinleri ve sunumları siteden izin almadan kullanamaz. Sitede bulunan ders paketlerinin videoları tanıtım amacı dışında Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketi’nin izni olmaksızın topluca gösterilemez. Sitede bulunan videoların indirilmesi, bir web sitesinde ya da sosyal medyada yayınlanması yasaktır.


Madde-6 Fiyat ve Ödeme

Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketi sitede bulunan ders paketlerinin ücretlerini değiştirme, artırma ve indirim yapma haklarına sahiptir. Ders paketleri için sitede belirtilen ücretlere vergiler dahildir. Ders paketlerinin hesaba tanımlanması için ödemenin tam yapılması gerekmektedir. Alıcı tarafından doğacak olan hataların sebep olduğu ödeme aksaklıklarından Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketi sorumlu değildir. Ödemeler internet üzerinden ödeme alt yapısının izin verdiği bankaların kredi ve banka kartlarıyla yapılır. Satın alınan ders içeriğine paketin satın alındığı eğitim dönemi içinde ve güz döneminden sonraki ara tatilde ve bahar döneminden sonraki yaz tatilinde erişilebilir. Tatil bitiminde paketin süresi de dolar ve kullanıcı artık o paketin içeriğine erişemez. Güz ve bahar dönemlerinin başlangıç ve bitişi üniversitelerin ortalama tarihlerine yakındır. Tam tarihleri belirleme yetkisi Osman Kaan Demirbaş Şahıs Şirketine aittir. Kullanım sözleşmesinde de belirtildiği gibi hizmetin doğası gereği yasalarda da belirtildiği üzere alıcının cayma hakkı yoktur.